Mottó

"Az ételed legyen az orvosságod, az orvosságod legyen az ételed!"

2012. április 14., szombat

Húsvéti menü utólag

Bocsánat, hogy csak most sikerül posztolni az idei húsvéti menüt, talán lehet még hasznosítani belőle valamit. :)
Az ételsor tehát:
- Lazac carpaccio avokádóval
- Fehérbab-krémleves sonka chips-szel
- Sokhagymás bárány tavaszi zöldségekkel
- Diós-citromos pite 

(Mondanom sem kell, ezek mind a diétába illeszthető alapanyagokból készültek...)

1. A lazacot előző nap készítettem: vékony szeleket vágtam a filéből (próbáljunk meg NE tenyésztettet, hanem vad vizit venni!!) és a következő öntettel locsoltam meg: só, 1 citrom leve, kevés reszelt héja, 1 dl olíva olaj, 1 ek. tökmagolaj, fél lilahagyma reszelve. Ebben állt egy éjszakát és másnapra a hal szinte "megfőtt" a citromlében. Tálalásnál frissen vágtam fel az avokádót szeletekre, különböző saláta-félékkel (rukkola, rosso, madársaláta) és főtt tojás karikákkal díszítettem. Nem kell belőle sok, épp csak étvágy gerjesztőnek! :)
2. A babot előző este beáztatjuk (express meló esetén használhatunk 2 konzervet is, csak öblítsük le jó alaposan folyóvíz alatt...), másnap puhára főzzük babérleveles, sós, borsos, fokhagymás vízben. Közben egy fej hagymát és pár fokhagymagerezdet megfuttatunk olajon, majd a lecsöpögtetett babot is hozzáadva kicsit átpirítjuk, majd vízzel felöntjük. Ízesítjük sóval, borsikafűvel, felforraljuk, majd rúdmixerrel pépesítjük. Az egészet szűrőn átszűrjük, hogy selymesebb legyen (a fennmaradó sűrűjéből babfasírtot v. egyéb köretet is készíthetünk). Tálalásnál aztán kiélhetjük kreativitásunkat: adhatunk mellé különböző pirított magokat (én tökmagot adtam), sonkát vékony szeletre vágva és ropogósra pirítva, valamint különböző ízesített olajokat (én medvehagymás olívaolajat csöpögtettem rá). 
3. A főételhez is előzőnap pácoltam be a bárányt: lilahagyma, snidling, medvehagyma és kevés fokhagyma olajos keverékével dörzsöltem be, amibe még egy pici rozmaringot is tettem.
Másnap besóztam, mehetett a sütőbe. Kb 1,5 óra alatt szépen megpuhult és megpirult, a vége felé még szórtam rá friss medvehagymát.
A körethez sonkalében pároltam spenótot, amihez kevés fokhagymát tettem. Sárgarépát külön pároltam kevés zsiradékkal és a végén zsírjára sütöttem. A hüvelyével fogyasztható zöldborsó még tavalyról maradt (a kertben jó sok termett), most abból is pároltam. (A képen még rizs is látható - ez nem diétás!)
4. A diós-citromos pite ötletét egy kedves anyukától kaptam, érdemes kipróbálni, nagyon üdítő és finom!
Hozzávalók a tésztához: 15 dkg darált dió, 3 dkg kókuszolaj, 1 tojássárgája
A diót összekeverem a felolvasztott kókuszolajjal és a tojás sárgájával, majd sütőpapírral bélelt, 20 cm-es tortaformába lapogatom a kezemmel úgy, hogy a pite fala 4 cm magas legyen.
Hozzávalók a krémhez: 2 bio citrom reszelt héja és leve, 13 dkg xilit (vagy 3 ek. méz), 70 ml kókusztej, 2 tojás, 2 tojás sárgája
Alaposan összekeverem a krém hozzávalóit kézi habverővel úgy, hogy egynemű legyen. Ezután ráöntöm a pitére, és 160 fokra előmelegített sütőben 30 percig sütöm, vagy amíg a citromkrém stabil marad. A pitét a formában hagyom kihűlni, majd hűtőbe teszem.

1 megjegyzés:

  1. Finom volt a húsvéti ételsorod. Végül is nem késtél el a posztolással, hiszen ezeket az ételeket bármikor el lehet fogyasztani.

    VálaszTörlés